Hledáme svaté Josefy!

Blog o lásce k dětem a pěstounské péči podle sv. Josefa

Roman vypráví o tom, jak mu příchod do adoptivní rodiny, žijící v křesťanském společenství, změnil život.

Jmenuji se Roman, je mi 22 let a do adoptivní rodiny jsem přišel, když mi byl rok a půl. Jsem nejstarší z osmi sourozenců, z toho dva mí bratři jsou také adoptivní a čtyři sestry s nejmladším bratrem jsou v pěstounské péči. Na prostředí dětského…


Seznamte se s pěstouny, kteří za třicet let vychovali rovný tucet dětí. "Zažili jsme i náročné chvíle", přiznávají.

Už celých třicet let jsou pěstouny manželé Flejberkovi z Dolních Životic. Do péče jako první převzali v roce 1986 téměř šestiletou holčičku s jejím 1,5letým bratrem. Od té doby vytvořili domov dvanácti dětem z různých dětských domovů i jiné…


Darujte lásku a pochopení - Nikdy není pozdě pomoci někomu ke správné cestě

Hledáme rodiče pro děti, které nemohou vyrůstat ve své rodině Počet pěstounů v ČR neustále roste. V ústavních zařízeních však stále žije více než 8 500 dětí. Proto pro ty, kteří o pěstounskou péči projeví byť jen nezávazný zájem, je připravena…


Dítě jiného etnika v náhradní rodině

Jak přispět k zachování kulturních hodnot dítěte jiného etnika a dostát právu dítěte na kontakt s biologickou rodinou? Na to odpovídá Ing. Hana Jurajdová, pěstounka pětileté větnamské holčičky Aničky. Uvažujete o přijetí dítěte do pěstounské péče?…


Dítě odlišného etnika v pěstounské péči

Jsou situace, které zažijí jen pěstouni a děti v pěstounské péči. Pěstouni, kteří se starají o děti odlišného etnika, se snaží podporovat děti v zájmu o svou kulturu, posilovat rodinné a přátelské vazby tam, kde je to v zájmu dítěte. Spot vznikl v…


Rozhovor s pěstounkou, která se ujala dítěte s handicapem

Rozhovor s paní Kateřinou Havelkovou, pěstounkou, která se ujala dítěte s handicapem, můžete sledovat ze záznamu zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10435049455-dobre-rano/415236100071120/?video&index=440548#video Počet pěstounů v ČR neustále…


Ve výchově nesmí chybět legrace

Za zdmi ústavů v naší republice žije stále velké množství dětí s tělesným handicapem. Může to být chlapec na vozíčku, nevidomá dívka, batole se ztrátou sluchu. Mnozí z nich jsou jinak obyčejní šikovní kluci a holky, kteří touží po stejných věcech a…


Jaké to je být pěstounkou?

Informační spot o pěstounské péči vznikl v rámci projektu Zn. Náhradní rodič, financovaného z operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu. Registrační číslo projektu: CZ.1.04/5.1.01/77.00268. Více…


Kdy zase půjdu k vám? O hostitelské péči

Jaký je rozdíl mezi pěstounskou a hostitelskou péčí, jak probíhá prověřování hostitelů a pro koho je tato péče vhodná? Na tyto a další otázky nám odpověděla Ivana Veselá z obecně prospěšné společnosti Dejme dětem šanci. Co je to hostitelská péče?…


Filip a jeho příběh o tom, jak může hostitelská péče ovlivnit život dítěte

„Šťastné okamžiky nám činí život radostným, ale nevedou k sebepoznání, růstu a svobodě. Tuto výsadu mají jen věci, lidé a situace, které nám způsobují bolest", říká Filip. Dnes mladý muž, který strávil většinu svého dětství v ústavní péči. Přečtěte…